| BURCILUCIAN a întrebat:

am si eu o intrebare pe care o adresez crescatorilor de perusi, cum imi dau seama care este femela si care este masculul

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Https://www.facebook.com/....../photo.php

femela e galbena masculu e cel albastru

4 răspunsuri:
| razvilol a răspuns:

La mascul narile sunt albastre la femela roz galbene maroni laughing)

| BURCILUCIAN explică (pentru razvilol):

Da dar la papagali mei unul are narile mai mult movuri iar celalalt alb cu citeva puncte bleu deschis

| JustForYa a răspuns:

La perusi masculi au nasul albastru mov deschis cand sunt pui iar la femela maro sau albastre cu picatele albe orice punct alb arata ca este femela

| Mil3yOanna a răspuns:

Masculii au narile albastre si femelele le au bej