| shit000 a întrebat:

am si eu o intrebare sper sa stie cineva am un Amstaff blue de 7 luni vaccinuri la zi dar am uitat sa ii fac deparazitarea sad o singura data i-am facut cand era mic, a vomitat limbrici mari de 3 zile nu mai mananca nu bea apa nu se ridica, aseara am fost cu el la doctor i-a facut vaccin, a mai patit cineva, stie cineva daca se face bine?

1 răspuns:
| Monicass1 a răspuns:

Ii mai trebuie o pastila pentru a-i elimina. Eu am un ciobănesc german de 2luni jumătate, are deparazitarea interna si 2vaccinuri până acum, ieri mi-a făcut parvoviroza desi nu trebuia din cauza ca doctorul i-a făcut primul vaccin monovalent si trebuia polivalent pentru a l imuniza fiind mic. Avea data in carnet si pentru a doua pastila de deparazitare interna si a zis că nu i o mai da ca prima a fost puternică... însă dacă voi avea această problemă ma voi duce cu el... În orice caz, nu sta așa cu el, acei viermi se urcă la creier si sunt letali.