| simonamaria a întrebat:

ieri am fost cu bichonul meu l-a veterinar si i-a dat pastiluta pentru deparazitare si pana acum nu am obsevat nici o schimbare. Data trecuta cand i-a facut deparazitarea interna a vomitat,i-a fost rau nu se juca, nu manca...acum insa e jucausa mananca, nu a vomitat..Este o reactie normala sau se poate sa fi scuipat pastila si sa nu fi observat doctorul?

Răspuns Câştigător
| RappMusicc a răspuns:

Buna :*! Stai linistita! Poate atunci s-a intamplat asta deoarece a fost pentru prima data! Acum s-a obisnuit cu pastila si nu mai are aceleasi simptome! Nu cred ca avea cum sa scuipe pastila fara sa observe nimeni! Sau daca a scuipat-o poate o vedea doctorul dupa ce ai plecat si te suna! Sper ca te-am ajutat!

| simonamaria explică (pentru RappMusicc):

Buna! a fost o alta pastila acum, insa cel putin trebuia sa aiba o schimbare... poate nu are parazitit intestinali, dar totusi ma gandesc ca de aucm 6 luni de la ultima deparazitare.

2 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Atunci prima data a fost rau daca a vomitat.Cand se ia pastila de deparazitare nu se intampla nimic numa o sal fereasca de viermi intestinali.Prima data daca a vomit este rau. Daca acu n-a vomitat e bine atunci.