| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema. Am un husky de 6 luni si de 3 zile nu mananca nimic. Vomita foarte mult si are si diaree. Am fost in fiecare zi la veterinar si i-a facut injecii, perfuzie dar tot nu ii trece. Stiti vreun remediu? Dau fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| dRewkidD a răspuns:

Pai...eu zic sa nu-l mai duci la veterinar ca cu injectiile si perfuzile doar il chinui, e foarte important sa ai mare grija de un Husky pentru ca sunt foarte fragili.Este posibil sa nu ii fi placut mancarea pe care i-ai dat-o,sau poate era stricata...ori in cel mai rau caz poate sa se fi lovit si sa aiba vreo comotie interna,eu asa am patit,eu zic sa ii zchimbi mancarea, si daca tot nu-si revine sa il duci la o radiografie, pentru ca poate sa aiba ceva de din auntru.
Iti urez succes si sper sa isi revinahappy

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Acest lucru se intampla des. Poate a mancat ceva si acum s-a stricat la stomac sau are ceva.Veterinarul la care il duci clar nu e bun si nu-l mai du la el.Pt ce tot dai bani pe injectiile alea cand poate ii face mai rau? De unde esti?
Ai putea cauta pe net in orasul tau o clinica buna unde sa mergi doar o data si sa-i spui sa-l examineze si sa-i faca analize.Du-l cat se poate de repede inainte sa se intample ceva rau. Sper ca ti-am fost de folos si va fi totul bine.O zi buna happy

| emy a răspuns:

Du-l la un alt veterinar. Sa ne rugam si lui Doamne-Doamne sa fie bine! Bafta!

| Andreiutza_1421 a răspuns:

Probabil are paraziti interni si trebuie deparazitat la veterinar. Daca nu merge probabil are vreo boala.