| MoniqueMony a întrebat:

Am o foarte mare problama si speram sa ma puteti ajuta. Eu stau la bloc si in fata blocului sunt vreo 7 caini. Problema e ca ori undde ma duc vin dupa mine, toata lumea ma goneste pe mine si pe niste prieteni pentru ca avem cainii cu noi. Ce as putea face sa nu se mai tina dupa mine? Sa scap de ei.

Multumesc.

Funda + Vot. :*

Răspuns Câştigător
| CassieBee a răspuns:

Lasa lumea ca nu are nimeni ce sa iti faca sau vreun drept sa va goneasca. Cainii nu sunt in posesia voastra, plus ca bietele animale n-au nicio vina ca-s mai ok decat oamenii si vin cu tine peste tot. Bafta.

4 răspunsuri:
| Lio a răspuns:

Ia cainii cu tine si fugiti. Fugiti atat de tare incat nimic nu va va prinde, ca si cum doar voi ati exista pe pamant.Gasiti-va apoi un loc linistit, pana cand se vor calma apele. Intoarceti-va acasa peste ceva timp, vei avea barba, tot "tacamul" vei fi de nerecunoscut.

| τττ a răspuns:

Bună.
Dacă i-ai învățat cu mâncare și de astea se vor ține mereu după tine. Gonește-i și tu, dă cu pietre în ei și din astea.
Pa, pa.

| MoniqueMony explică (pentru τττ):

Nu le-am dat de mancare. Problema e ca de mica stateam cu ei in parculet, acum am crescut si nu mai vreau, nu le-am dat de mancare si nu stiu ce sa mai fac... oricum mersii :*

| senrogas a răspuns:

Incearca sa nu mai scoti cainii cu tine cand sunt prin zona, ei doar vor sa se miroasa unu pe celalalt