| loryi98 a întrebat:

Am si eu un bichon de 1 an si in vara asta vreau sa ma duc la mare cu el.As avea voie cu el in tren la cuseta daca ma ocup de el si nu las "treburi"pe jos? Si daca am voie cu el in tren ii trebuie si bilet sau ceva plata? Dar cu avionul? Cum e? Il inchide in spate si pe parcursul drumului nu il pot vedea sau lua la mine? Multumesc!

6 răspunsuri:
| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Salut am eu acasa o carte despre infrinjirea cainilor in cazul in care vrei sa mergi la un hotel trebuie sa anunti pe cei de la receptie inainte de a pleca ca esti insotita de un mic patruped iar la aeroport trebuie sa prezinti actele si carnetelul tot ce trebuie ca sa nu til trimita in carantina in cazul in care til trimite nu o sal mai poti sa il fe peste 6 luni deoarece tu vei pleca in alta tara si sarputea sa fie epidemie cine stie si ai grija ca in avion in cazul in care i se face rau sa ii dai niste pastilute speciale pentru caini sau daca vrei da poti sa il ti si in tren dar ai grija cum faci cu nevoil

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Salut am eu acasa o carte despre infrinjirea cainilor in cazul in care vrei sa mergi la un hotel trebuie sa anunti pe cei de la receptie inainte de a pleca ca esti insotita de un mic patruped iar la aeroport trebuie sa prezinti actele si carnetelul tot ce trebuie ca sa nu til trimita in carantina in cazul in care til trimite nu o sal mai poti sa il iei decat peste 6 luni deoarece tu vei pleca in alta tara si sarputea sa fie epidemie cine stie si ai grija ca in avion in cazul in care i se face rau sa ii dai niste pastilute speciale pentru caini sau daca vrei da poti sa il ti si in tren dar ai grija cum faci cu nevoile sa ai o punga la tine hai ai grija sh cu taxele in plus pa calatorie placutalove struck Sper ca team fost de ajutor.laughing

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Scz ca am răspuns de doua ori rolling on the floor

| BiancaAlecsandra a răspuns:

cu avionul ii da ceva pastila sa adoarma pe parcursul drumului ca sa nu se sperie si il duce intr-un loc special di avion.cu trenul te lasa daca sta in ceva cosulet sau ceva si daca ai grija de el.trebuie sa platesti si ceva taxa happy

| loryi98 explică:

Va multumesc la toti pentru informatiile utile!

| EmmA_8743 a răspuns:

Buna,
daca vrei sa mergi cu trenul trebuie sa platesti o taxa pentru. asta. Si daca vrei sa mergi cu avionul trebuie sa ii dai o pastila ca sa adoarma si sa ai carnetul lui la tine.
Sper ca te-am ajutat!:*

PS : Funda?