| Play4Fun98 a întrebat:

am tot cautat in judetul in care locuiesc un catelus de rasa, dar nu am gasit mai nimic si cand am gasit nu mi-au placut conditiile in care au fost crescuti catelusii. Am vazut ca sunt multe site-uri de unde poti cumpara un catel si iti asigura ac este rasa pura, dar nu prea am incredere in ei, deci ce sait imi recomandati?

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu-ti recomand site-uri, petshop-uri, asa zisele "canise" premium, kris etc.
Iti recomand canise serioase ce nu cresc mai mult de 2-3 rase. Te interesezi ce rasa ti-ar placea si dai un search pe net cu canise si scrii respectiva rasa pe care ti-o doresti.
Daca vrei vreo rasa raspunde si iti dau eu link-uri cu canise serioase. Un pui dintr-o canisa serioasa poti sa-l iei cu minim 150-200e,dar depinde de rasa, si primesti la banii astia pedigree, carnet de performanta, microcip+ carnet de sanatate si optional pasaport.
Daca iti iei de pe site-uri gen caini-de-vanzare.ro sau "canisele" premium, kris iti da un caine cu 250-300e in cel mai bun caz, decat cu carnetul de sanatate(se ocupa cu falsificarea), pasaport si te mai abureste cu carti care te ajuta in cresterea puilor, hrana etc.
Daca iei de pe mercador gasesti pui si la 100lei, dar risti sa fie metis si bolnav, cat dai atat face!

| RedNose a răspuns (pentru RedNose):

De curiozitate da un search pe net cu canisa premium sau site-urile acelea si o sa vezi ca mai jos sunt site-uri pe care vorbesc oameni care si-au luat caini de acolo si cam cum au fost cainii.

| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca si la asociatia chinologica din orasul unde locuiesti, astfel vei fi sigur ca vei cumpara un caine de rasa, cu pedigree.

| viotedy a răspuns:

Pai,ce rasa te intereseaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-au placut conditiile in care au fost crescuti, tocmai pentru aia trebuia sa-i iei si sa-i cresti tu bine.

| IONUTAlexandru2015 a răspuns:

Incearca pe site-ul www.mercador.ro! Am niste prietenii / neamuri, care si-au gasit niste catelusi superbi acolo. Sau mai poti incerca pe site http://caini-de-vanzare.ro/, poti cauta pe Google.ro, gasesti multe pagini. Sper sa ca te-am ajutat, @TPUProfessional.