| mandiy a întrebat:

Buna, Am un bichon ce doar a facut doi ani si as vrea sa il castrez dar stau cu frica pentru ca am auzit multe chestii, ca se ingrasa ca nu se mai joaca si o sa fie trist etc.
Puteti va rog sa imi spuneti daca e mai bine castrat sau sa il las asa? De aseamenea sunt curioasa daca il castrez o sa isi mai piarda asa mintile in preajma femelelor?
Multumesc

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Si eu am bichon si are 1, 2 ani. La doi ani il castrez sa traiasca mai mult si sa nu mai fie nervos.
Nu devine apatic sau asa ceva, doar ca ii trece nebunelile!
succes!

| Alverto a răspuns:

Nu îl mai castra, e total inuman. Ție ți-ar plăcea să ți se taie părți ale vaginului?