| Elide a întrebat:

Bună TPU, am o cățelușa..are vreo 4 luni cam așa, as vrea sa o castrez, dar am auzit că trebuie să nască odată și apoi, mi-e frică să nu moară, s-a întâmplat să vă moară după ce ați castrat vreun câine?

3 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

E tare nasol naspa ca s-a ajuns asa! cum sa castrezi un caine daca el trebuie sa nasca doamne fereste!

| armygirl a răspuns (pentru aumih16):

N-ați înțeles întrebarea!
Se spune că e mai bine sa nască o dată și abia după să o castreze. Nicidecum să o castreze cât timp e gestantă.

| Pati2500c a răspuns:

Nu, niciodata nu mi s-a intamplat. Faza cu,, sa nasca mai intai ca asa e bine’’ e un mit. Vorbeste si cu medicul veterinar sa vezi ca nu e adevarat. Am castrat si pisici si caini si crede ma ca e mai bine asa. Ai pe net lista cu beneficiile castrarii