| Pysyqtza2012 a întrebat:

am un bichon de 1 an si am observat ca pe spate are o mica unflatura cat o moneda pe sub piele...
scuzatima de categorie
ce poate fi?
ajutati-ma va rog...

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Sunt apropae sigura ca e ce zic eu daca i-ai facut recent un vaccin sigur e de la el sti ca se fac umflaturi din astea? sti? la a mea i s-a facut pentru ca nu a masato bine dupa vaccin si nu i la dat prea corect si a durat 2 luni umflatura era foarte mare crede-ma era uriasa aproape ca un ou de gaina si am masato in fiecare zi si in descurs de o saptamana ia trecut daca crezi ca nu poate fi de la asta atunci o rana, alergie ceva nu stiu ce sa zic o intepatura sper ca te-am ajutat sa se faca bine! si eu am bichon fetita 11 luni

| Pysyqtza2012 explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Multumesc de raspuns...da i-am facut vaccin dar pana in revelion.nu am observat daca pana ieri avea unfletura.

| AnaMaryadragutaa a răspuns (pentru Pysyqtza2012):

Atunci sigur de de la vaccin cu cat timp inainte sa afli i-ai facut vaccinul?(maseaza-l in fiecare zi si i se va dezumfla)asa am facut si eu la recomandarea veterinarului

| Pysyqtza2012 explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Pana in revelion cu 3 zile nu stiu sigur

| AnaMaryadragutaa a răspuns (pentru Pysyqtza2012):

Deci sigur e de la vaccin, ori s-a miscat el ori nu l-a masat bine dupa dar e de la vaccin nu te ingrijora maseaza-l doar si ii va trece

7 răspunsuri:
| BiancaAlecsandra a răspuns:

o inflamatie dul la un control

| MelindaVictoria a răspuns:

Este un fel de alergie. ceva de genu. Du-l la veterinar
p.s.:il doare? adica miorlaie la tine ca l-ar durea?
daca e asa du-l la veterinar cat mai repede

| Devil1000197 a răspuns:

O Inflamatie, sau o ciperca, parerea mea e sa-l duci la un doctor veterinar cat mai repede posibil! Funfa? puppy dog eyes