| Zellen a întrebat:

Am un bichon de 6-7 saptamani. Si e un nebunlaughing idea e ca eu il am de vreo saptamana si la inceput. "musca" incercalaughing apoi inceput cu incetul a inceput sa isi bage coltisorii putin. putin mai mult laughing) nu musca, e mult spus, dar te agata uneori. nu vreau sa devina rau tare si sa muste laughing)) e asa din cauza gingilor. ma gandesc ca e mic. si poate de asta, i-am luat chestii de jucat, roade de toate. laughing help me.

7 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

E bine ca roade. Isi pregateste dintisorii pentru viitor.Nu isi da seama ca te raneste. E mic, jucaus, mai asteapta 1 an, 2, o sa vezi ca, daca de pe acum este asa, va fi un bun caine de pasa. happyCumpara-i oase din alea de jucarie si sticks-uri pentru catei. happyBafta!

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Ii cresc dintii.Trebuie sa ii dai din ce in ce mai multe lucruri de ros sau iti va rupe lucrurile tale.Am si eu un catel si face la fel, a rupt furtunul si o haina, dar acum are 4 luni si a inceput sa nu prea mai roada

Răspuns utilizator avertizat
| anonimspecial a răspuns:

E absolut normal laughing La fel era si cainele meu (bichon, Maya, acum are doi ani). Caini musca pentru ca le cresc acum dintii(sa vezi cum o sa fie cand o sa ii gasesti dintii de lapte pe jos laughing ) si in plus, maraie? Adica daca amaraie poate s-a invatat rau, dar medicul veterinar mi-a zis ca ea roade(sau musca) pentru a descoperi ce e lucrul respectiv si acum la varsta asta e inevitabil

| TeoReo a răspuns:

E micut si are chef de joaca, ai dreptate cu coltisorii, dar trebuie sa ai rabdare pana mai creste, dupa aceea nu va mai musca...asa des.

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

E normal, după ce ii cad dinții si ii cresc ceilalți nu o sa mai facă așa, eventual du-te la farmacie si i-ai oase speciale pentru așa ceva :-D