| antoniaidk a întrebat:

Am un boxer in vârsta de 2ani și 5luni.Ea sta afara tot timpul.De Crăciun, ma gândeam sa o bag in casa, sa-i fac o baie și sa participe si ea la pozele de familie lângă brăduț. Problema este ca mi-e frica de șocul termic.Ii fac baie, o usuc, o țin câteva ore in casa si după m-am gândit sa-i dau un hanorac de al ei pe ea ca sa nu fie prea mare diferența de temperatura. Credeți ca este o idee buna? Daca da, după cât timp pot sa-i dau hanoracul jos sa revină la temperatura normala?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"un boxer in vârsta de 2ani și 5luni.ea sta afara tot timpul.de Crăciun, ma gândeam sa o bag in casa"

e ca in bancu ăla: de crăciun fii mai bun (că durează doar o zi-două)

ori il bagi câinele in casă și interiorul devine casa lui ori îl lași mai departe in cotețul lui fără șocuri termice sau alte frici ale stăpânului