| Athosbigdog a întrebat:

am un caine amstaff (8 luni), il tin la curte, liber, noaptea mai tuna din cand in cand, dar ziua este mut, oricine ar veni la mine nu tuna, nu este activ, cum ar trebui sa fie, nu se agită mult, ce sa ii fac?
Am o ruda care are un rottweiler de 4 ani, femela, pe care o tine in lant mereu si ea este rea desi cand a cumparat-o la acum un an se speria din orice. Daca o sa il tin legat o sa devina mai "serios"?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| BatGirlBat a răspuns:

Este normal sa faca asa.
Avand in vedere ca are 8 luni ce asteptari ai?
Lasa sa vezi cand o sa ai creasca
O sa latre de o sa te tina treaz
happy
Funda?