| sissi1 a întrebat:

Am un caine ciobanesc mioritic si ma intreb daca i-as putea taia blana care ii creste pe la ochi si in general la cap findca nu-mi place. Dau funda pliz help!

Răspuns Câştigător
| SanctiunE a răspuns:

Da ii poti taia blana,nu pateste nimic, o sa ii creasca la loc. Daca vrei il poti duce la frizer de caini, il face frumos foc!

| sissi1 explică (pentru SanctiunE):

Multumesc si tie sanctiunE!

12 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Prin zona ochilor nu i-o taia! Sa-r putea sa pateasca nu mai stiu ce legat de-o boala.Dar daca tot tii mortis, da, potis sa i-o tai dar foarte putin.In legatura cu capul...acolo poti sa i-o tai cu incredere, dar sti ceva, Winter is comming!

| Senorita2000 a răspuns:

Da.Poti sa il tai dar ai grija sa nu tai prea multa balana si apoi sa ramana chelfeeling beat up.

| Bogdanm82 a răspuns:

Gasesti cativa posesori de ciobanesc pe www.cosmopet.ro
Ei sunt in masura sa iti dea mai multe sfaturi.
Intra si creeaza-i un cont.

| ady123 a răspuns:

Taie nu doar ca te deranjeaza dar si ca nu prea vede in fata dar cu grija

| ManuelP a răspuns:

Da, taie`l cu incredere pentru ca e incomod si pentru el. Blana creste la loc. Iti spun asta ca detinator a 3 ciobanesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ManuelP):

Esti ca noaptea. Blana aia creste acolo de cand a aparut rasa asta pe Pamant si ii ofera unele simturi pe care tu le distrugi taindu-i blana aia... La ce dracu' se baga omu' in viata animalelor?

| sissi1 explică (pentru ManuelP):

Multumesc mult manuel ti-as da funda dar nu ma lasa nu stiu de ce

| sissi1 explică (pentru anonim_4396):

Alzeimer ce ai? mie nu prea imi place cum ii sta, de acea vreau sa eu tai

| ManuelP a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu sti despre ce vorbesti nu comenta. Blana cap, ochi trebuie taiata pentru ca incomodeaza cainile, desi nu e recomandat in timpu`l iernii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioat-o!

| Simina1066 a răspuns:

Salut! Cel mai recomandat ar fi sa-i tai parul dar nu prea mult. doar cat sa nu-i mai intre in ochi. Mai mult l-ar putea afecta.