| Jurcut_Madalin_2000 a întrebat:

Buna am un caine de rasa labrador de 2 luni si de 2 zile se simte rau tot ii vine sa vomite ca un fel de mucus si nu face moale si nici nu mananca nimic doar ieri a manat bobite pentru caini.Am fost la medicul veterinar si i-a facut 3 zile la rand antibiotic si vitamine astazi urmeaza sa ii fac o perfuzie ce credeti mai exista sanse de supravietuire?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca a inceput sa manance este un semn bun. Deci are sanse sa supravietuiasca.
Incerca sa ii amesteci in apa de baut ceai de menta neindulcit ( cam jumatate apa, jumatate ceai de menta) il ajuta foarte mult la stomacel, si sa nu il lasi sa bea apa/lichide mult deodata, ci treptat si des ca altfel o sa vomite din nou.

| Jurcut_Madalin_2000 explică (pentru LaLaura):

Multumesc de raspuns, dar momentan este la medic ca sa ii puna perfuzie
sper sa supravietuiasca

| LaLaura a răspuns (pentru Jurcut_Madalin_2000):

Nu ai pentru ce. Este pe maini bune si o sa supravietuiasca, ca a mancat inseamna foarte mult si este pe calea cea buna.
Eu iti tin pumnii.