| Alfredo7makaveli a întrebat:

de 3 4 zile mi am cumpărat un catel labrador,are toate vaccinurile făcute e sanatos mananca numai pedigree, toate bune dar cateodata vomita rau chiar daca nu a mancat mult, respira greu si ii face stomacul urat rau si tot timpul parca ii vine sa vomite...cred ca are dureri, nu stiu ce sa ii fac, sa mai ma duc odata cu el la veterinar? El are 2 luni thinking Chiar nu stiu de ce face asa, poate ca pana se obișnuiește cu mancarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 75414254 a răspuns:

Si eu am 2 catei o fata si un baiat
fata are 8 ani si anul trecut de paste era sa o pierd pentru ca nu manca deloc si vomita imediat dupa ce bea putina apa
era in stare foarte grava si am dus-o la veterinar dar cu greu ne-am dat seama ce are in ziua aceea pentru ca a trebuit sa ii facem ecografii si multe controale
dar intr-un final aflasem ca avea puroi in uter si daca nu o operam in seara aia murea si ne-au pus sa semnam un contract in care sa fim de acord ca doctorii nu sunt vinovati cu nimic daca cainele moare in timpul operatiei deoarece sansele erau foarte mari caci infectia inaintase prea mult
in fine pana la urma totul a fost bine
dar iti sugerez sa te duci cu el/ea cat mai repede la doctori veterinari pana afli ce are daca nu vrei sa il/o pierzi