| Istrati_Cosmin_1998 a întrebat:

Am un caine pekinez este si la avatarul meu, si cand vede un caine baiat se bate cu el, cand vede un caine fetita nu se bate ba chiar se linge si se joaca.Si am intr-o parcare un magazin in care este o gasca de caini maidanezi si cand vin cu cainele meu acolo vine toti cainii pe el, ce sa fac sa scap sa nu se mai bata.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele tau e mascul? Daca e baiat n-are cum sa se bata cu catelele. Iar daca cainii aceia de la magazin sunt toti masculi este firesc sa se bata, poti evita asta ocolind locul acele. Succes!

| karsivan a răspuns:

Aia i-si apara teritoriul lor al tau este intrus ocoleste locul sau nu i-l mai lua la magazin, si pechinezul este dracos sare si el la bataie.

| eAnne a răspuns:

Cand ajungi acolo il tii in brate sau incerci sa ii ocolesti cat e posibil [tot cu el in brate sa nu fuga dupa miros ] Sau pur si simplu cauti alt magazin happy

| Rici_Jivan_1992 a răspuns:

1. Pentru a nu se bate incearca sa aduci un baiat pekinez si dreseaza-l.La fel am un pekinez si am facut asa
2. Ocoleste magazinul sau cheama proprietarii sa-i sperie sau ceva de genu. Sper ca te-am ajutat