| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel de 2 saptamani care acum 4 zile s-a lovit la cap si i s-a umflat,am fost de urgenta la veterinar care a rezolvat si a spus ca este bine dar problema este ca de atunci numai vrea sa manance deloc de la mama lui, este molesit si cu greu ii dau lapte cu seringa.Doctorul a spus sa-i dau asa in continuare ca el este ok dar eu sper sa nu fie vorba de ceva mai grav si nu stiu ce sa cred... daca era asa bine cred ca manca normal ca inainte si nu era asa adormit, oare ce are?

6 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Detalii, cum s-a lovit, cat de tare...

| beebyy a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

A fost calcat de catre cineva din greseala.Cred ca destul de tare deoarece i s a umflat capul(cred ca s a format un hematom) si a fost nevoie de o incizie ca sa scoata acel sange...

| ȘefuLaValută a răspuns:

E mai sensibil cand e mic, daca nici dupa vreo 2-3 zile de acum nu isi revine du-l la alt veterinar(de preferat). Asta ar insemna o saptamana fara ameliorare.E normal ca la cateva zile dupa sa fie afectat insa ai grija ca pana pe la 6 luni sa nu se mai loveasca DELOC.

| beebyy a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Nu m-am dus inca deoarece doctorul mi a spus ca el e sanatos nu are nicio problema, dar o sa incerc si la altcineva daca nu mananca in continuare. Multumesc pentru raspuns

| DenissaRoxana a răspuns:

Du-te cu el la alt veterinar sa vezi sinparerea lui.
Daca i s-a facut anestezie este ok sa nu manance o zi - 2 (maxim).dar daca depaseste, insamna ca este ceva grav.

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Nu are nimic, ii trebuie doar odihna.De ce crezi ca oamenii se recupereaza dupa operatii sauce transplante? Deoarece lovitura a fost la cap si are o varsta frageda, ii este greu sa se recupereze.
Fundoi?