| anonim_4396 a întrebat:

am un catelus bichon frise alb are 3 ani jumate, il iubesc enorm! vreau sa il fac cat mai fericit posibil dar nu prea stiu cum, nu este un caine activ, nu ii place sa se joace cu mingea sau ceva de genu (nu cred ca e bolnav ) de cand il stiu e asa " lenes "... are pretentii la mancare
e dresat stie in jur de 10-15 comenzi : sezi; culcat; stie sa faca pe mortu; da si labuta; bate "palma" big grin; si inca multe altele... nu stiu ce sa ii fac sa fie mai activ crying are cineva vreun sfat?
am uitat sa mentionez ca e f. ascultator happy

Răspuns Câştigător
| ana_8023 a răspuns:

Poate se simte singur...mai ia un catel de talia lui si se vor juca impreuna... daca el asa este nu il forta sa se joace pentru ca nu o sa ii fie pe plac.cu un alt catelus sigur se va simti bine:X:X:X

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Daca asa este el de mic nu prea cred ca i poti schimba mult. CUM A zis si ana poate se simte singur.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Draga da de cand nu l-ai mai dus la doctor sau de cand nu i-ai mai facut vreo analiza?raised eyebrowsMa ia dracii cand vad asa ceva. Ori se simte singur da nu prea cred ori are ceva, du-te cu el la mai multi veterinari ca nu poti stii de la unul singur.Se vede ce mult il iubesti daca il ai de 3 ani si ii asa plictisit de viata ceva trebuie sa aiba daca nu face prea multe >.< Sa-l duci ori da-l la careva care e in stare sa aiba grija de el!

Răspuns utilizator avertizat
| Cosminutzzza a răspuns:

Pfff... saracutul, poate se simte singurel... oricum e bine ca te asculta asa bine happy