| anonim_4396 a întrebat:

Bunalaughing Am un catelus mic de 4 luni si a cam luat-o razna :ma musca de mana, nas si tot ce mai apuca cand ma joc cu el.VA ROG AJUTATI-MA PLEASE

Răspuns Câştigător
| IrimieRaluca a răspuns:

Pai a intrat in pubertate, ii cresc dintii si poate vrea si putin mai multa afectiune. Sa vezi cand devine adolescent cum nu o sa te mai asculte, si o sa faca ce ii taie capul laughing Iti spun din proprie experienta (am crescut un rottweiler de mic big grin)

6 răspunsuri:
| pushtius1 a răspuns:

Este normal sa se comporte asa, el se joaca, este totusi bine sa-i atragi atentia atunci cand musca tare. mai multe info despre caini pe http://animaledecompanie.info

| Loca a răspuns:

Pai ii cresc dintisori de asta poti sa ii ei o jucarie sau cand te mai musca zici mai rastit NU! Dar nu-l bate

| UbexFlo a răspuns:

Asa face si asa trebuie sa faca pentru ca ii cresc dintii si el trebuie sa roada happy

| blu3ey3s a răspuns:

Exact cum imi face si mie catelusa. 1 E mic si foarte foarte jucaus (cum il mangai putin sau ii faci ceva a inceput joaca laughing )
2 Ii cresc dintii si il mananca gingiile. (al meu are 3 luni si jumate si exact aceleasi lucruri le face si el). pe la 6 luni nu va mai fi asa!winking

| nousername2 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa-i faci k e jucaus iti arata putina afectiune jucandu-se cu tine asa facea si catelul meu acum cand a crescut s-a mai potolitlaughing

| marius9191 a răspuns:

Are prea multa energie... scoate-l mai des la plimbare ci e varsta cand isi formeaza dinti toti fac la fel cand sunt mici.asa ca e ceva normal nu trebuie sa te speri.