| Mihaela195 a întrebat:

Am un papagal de 10 ani si de cateva zile scoate niste sunete mai ciudate noaptea. Stie cineva care este cauza?

Răspuns Câştigător
| AnneSweet a răspuns:

Am patit si eu aclas lucru... poate se sperie nu stiu incearca sa nu mai dormi cu el in camera daa te teranjeaza si ai grija e timpul pentru schimbarea penajului

6 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

E posibil sa aiba probleme respiratorii
Du-te la veterinar la control.

| AndreeaCF a răspuns:

Salut! Poate este din cauza varstei...ca la oameni, cei in varsta sforaie mai mult si mai des. Cel mai indicat este sa-l duci la veterinar. Numai bine!

| Haney a răspuns:

Du-l la veterinr.Sa stii ca la aceasta vrsta ar trebui sa te astepti sa moarasadSau poate ce stiu eu ...are ceva cu moralul.

| Lexiiiiiiiiii a răspuns:

Se poate sa fie " strogate de imperechere " thinking sau il agita ceva. papagalii se sperie foarte usor. ar trebui sa incerci, noaptea sa ii acoperi colivia cu o cuvertura cat mai inchisa la culoare, lasand doar putin spatiu la baza coliviei pantru a intra aer.

| Mihaela195 explică:

Am uitat sa spun ca a avut partenera si a murit acum 2 ani. Si seara il acopar cu ceva inchis. O sa incerc sa ii mut locul unde sta.

| alexandru122 a răspuns:

Este singur? am avut si eu papagali si tot asa facea poate ca trebuie sa mai iei o fata ca singur nu sta un papagal stiu ca a stat singur 10 ani dar s-ar putea si trebuie sa puie ceva rosu peste cusca ca sa doarma altfel nu doarme