| Patrick20061997 a întrebat:

am o mare problema de circa 6 saptamani a murit tatal mamei iar mama de cateva seri in timp ce doarme scoate sunete ciudate ( geme dar foarte urat) din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Si mama face acelasi lucru uneori si asta pentru ca viseaza urat, are cosmaruri.
Cel mai indicat este sa te duci la ea si sa o trezesti si isi revine! :-)
Stai linistit, nu e nimic grav!
Multa sanatate si curaj sa treceti peste aceasta pierdere! :-(

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil a socat-o foarte tare moartea tatalui ei, chiar daca isi ascunde starea in fata altora. Noaptea insa revin amintirile socante si pot cauza asemenea manifestari.
Are nevoie de multa afectiune din partea voastra si trebuie sa-i explicati ca va are pe voi in continuare, se poate bizui pe voi!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este din cauza viselor urate (cosmaruri).

| Violleta2022 a răspuns:

Este normal dupa ce iti moare cineva drag sa plangi sau sa ai somn nelinistit, de aceea geme, entru ca-l plange in somn pe bunicul tau.

| RainbowDash1 a răspuns:

Si mama facea la fel dupa moartea surorii ei. Dimineata imi povestea ca avea cosmaruri, deci probabil asta e cauza. Fii alaturi de ea si ofera-i putina afectiune. Asa am facut si eu si, cu timpul, mama si-a revenit.