| PsyhoChild a întrebat:

De o saptamana se aud sunete ciudate de sub parchet.
Parchetul este pus pe o podea de ciment si intre ele este material din ala.
In orice caz nu cred ca sunt soareci, se aude unde fel de sunet pe care il scot ciocanitorile.
Am observat ca sunt si furnici pe de-alocuri dar nu cred ca ele pot scoate asemenea sunete.
Stie cineva care ar fi cauza?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa sa scurs pe parchet?

| PsyhoChild explică (pentru RAY):

Sincer nu ca este langa perete sub pat si nu cred ca avea cum sa intre apa acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Animale acolo pot fi.
Șoareci, carii în lemn, furnici.

| RobertMoon a răspuns:

Daca stai la oras probabil nu e nimic sub parchet mai ales daca e si ciment sub stratul ala de guma care se pune intre parchet si ciment, daca ar fi rozatoare nu ar putea trai acolo deoarece e ciment asa ca pica varianta asta, sunetul se aude doar cand pasesti pe el sau se aude pur si simplu din senin?

| PsyhoChild explică (pentru RobertMoon):

Pur si simplu din senin. Noapte sau zi, nu conteaza

Răspuns utilizator avertizat