| anonim_4396 a întrebat:

Am un pui cocker care este tare nazdravan si are un obicei tare prost : sa muste. Chiar si din joaca imi lasa semne ...As vrea sa il dezvat sa nu mai muste.Am incercat sa ii cumpar cat mai multe jucarii sa le rontaie,am incercat sa par suparata pe el,am dat cu ardei iute sa nu mai muste, nimic. niciun rezultat.Ce as putea face? Funda! happy

Răspuns Câştigător
| RomanBogdan a răspuns:

Stiu cate ceva despre caini, am si eu unul acasa. Cam acestea ar fi sfaturile profesionistilor,
1. Evita ca degetele sa fie apropiate de gura lui.
2.Incurajeaza-l sa se joace cu tine.
3.Nu il provoca prin strangere a botului sau lovirea lui, o sa-l incurajeze sa te muste, chiar mai tare.
Cam astea sunt sfaturile, sper sa te ajute. happy big grin

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sotiriu_Adrian_1978 a răspuns:

Pai este animalul tau de companie.Iti dau aceste sfaturi... Joaca-te cu el toata ziua nu il fa se te muste arata-i ca il iubesti mangaiel cand vrea nu tipa la el lar putea face firios cumparai jucarii foarte multe. Sper sa te ajute

| Cosmina_Alina_1995 a răspuns:

Atunci cand te musca, ai putea sa te prefaci ca te doare si sa zici: Au! Astfel incat el sa simta ca iti face rau si sa nu mai faca asta

| PinkPanther001 a răspuns (pentru Cosmina_Alina_1995):

Am incercat asta ...nu functioneaza.Mersi oricum happy