| Feelmeunderyourskin a întrebat:

Am un pui de bichon havanez o fetiță de 2 luni care nu vrea sa doarmă noaptea prea mult! Adică, se culca pe la 10 cu chiu cu vai pentru ca ne chinuim sa o adormim si ea nu vrea si se trezește pe la 2-3 la fel ne chinuim sa o culcam! Vreau sa ma ajutați in cazul in care știți cum o pot adormi mai ușor si sa doarmă mai mult
Am încercat sa ma joc cu ea ziua sa n-o prea las sa doarmă asa mult ziua dar degeaba
Nu am voie sa o scot afara decât peste 2 săptămâni pentru ca nu are toate vaccinurile făcute!
Funda!

3 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Scoate-o de trei ori, cîte o oră pe zi, la plimbare, dimineaţa între 6-10, la prînz 13-16 şi seara 19-22.În timpul acestor plimbări,se va obişnui să-şi facă şi nevoile dacă, înainte i-ai dat să mănînce. Dacă respecţi aceste intervale, după scurt timp, i se va regla şi somnul şi îi vor dispărea manifestările de stres.Să ai noroc de căţeluşă, sper că ţi-am fost de folos.

| HLucian a răspuns:

Buna. Este normal, nu te ingrijora. Are nevoie de ceva timp pana se acomodeaza cu voi. Am si eu un bichon havanez fetita, o am de 5 ani. Asa a fost si la mine cand avea cateva luni. Sa-ti traiasca.

| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a răspuns:

Ia-o cu tine in pat pana este mica