| Ely9009 a întrebat:

apelez la ajutorul vostru pentru salvarea unui animalut. Prietenul meu a gasit la sat un puiut de pisica abandonat, e mic, in jur de 2 saptamani, are ochii deschisi. Ce sa faca cu el, cum sa il ingrijeasca? Mi se face si mie mila de el, si nu vrem sa-l lasam asa, sigur ar muri... el pleaca in cateva zile, si casa nu e locuita in rest. Sfaturi/indrumari? Multumesc din suflet! P.S.

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Incercati sa ii dati lapte cu ajutorul unei siringi dar fara ac, e singurul fel in care il puteti hranii

| Danysan a răspuns:

Inai mergeti cu el al un veterinar-O sa iti recomande un tratamen specific varstei -poate e sisibil al anumite virsuri si alti factori.Vetrinatul o sa-ti recomade si un mod de Hranire adecvat varstei lui.

| Dollicious a răspuns:

La inceput poti sa-i dai niste lapte cu ajutorul unei seringi, iar mai incolo dupa ce ai creste ii poti da paine inmuiata in lapte, in ciorba sau mancare moale pana se invata sa manance singur.Il poti duce la veterinar pentru sfaturi de ingrijire.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Tinand cont ca e atat de mic, inca nu prea poate manca. Incearca si cumpara lapte, incalzeste-l putin, si da-i cu o seringa fara ac. Cumpara-i ladita cu nisip pentru pisici, si usor invata-l la castron * daca doresti sa-l tii in casa *. Dupa vreo sapt, incearca si combina mancarea de pisici JUNIOR umeda. Da-i din cand in cand si din aceea. Cand incepe sa manance, renunta la lapte si da-i doar dinaia. Curata-i ochisorii in fiecare dimineata. Bafta. aca ai alte intrebari, nu ezita sa apelezi :*