| fashionaddict a întrebat:

Am gasit un pui de pisica abandonat, care are cam 9-10 zile(are ochii deschisi) si l-am luat acasa.As dori niste sfaturi de la cunoscatori! va multumesc!

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Eu ti-as zice sa nu-l iei ca asa am facut si eu l-am luat depe strada avea cam 15 zile sh peste 4-5 saptamani a murit sh a fostfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff greu pentru mine sa stau fara el...sa vezi ce mare o sa fie durerea din inima ta...nu-l lua ca te vei atasa de el sh o sa-ti reprosezi ca e vina ta
u faci ce vrei

| Wanderer a răspuns:

Sa NU il speli deaorece o sa raceasca, chiar daca e vara si moare mai mult ca sigur.Pentru buna dezvoltare a acestora, pisoii trebuie sa treaca la hranirea pe cale artificiala.
Puii au nevoie de o dieta lichida care sa inlocuiasca pe cat posibil substantele nutritive din laptele mamei. Asemenea substante inlocuitoare se gasesc sub forma de pudra, fiind necesara astfel amestecarea acetora cu apa, sau deja preparate, ambalate in cutii. In general se prefera substantele nutritive sub forma de pudra, deoarede pot fi preparate la momentul oportun, hrana fiind in acest fel mereu proaspata. Daca nu poti sa cumperi cele precizate mai sus cred ca este in regula si mancarea la plic pentru juniori. Boabele mai tarziu.

| IulyaN_2743 a răspuns:

Ar trebui sa ii iei un biberon sa il hranesti cu el sa il tii cat mai mult in brate sa se ataseze de tine sa nu fuga de acasa cand o sa creasca

P.S=Dai fundita?