| Patricia_6556 a întrebat:

Aproape am reusit sa imi cumpere parintii un catel dar nu stiu ce rasa vreau unul jucaus sa nu aiba par mult pe el sa fie destept... imi puteti spune?

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Spune ce talie vrei sa fie? Mica, medie, mare?

Talie mica - chiuaua, bichoni, buldogi
Talie medie - shar-pei, caniche, boxer, bull terier( desi 2 de aici sunt caini de lupta la origini - te asigur ca sunt fooooarte jucausi si deloc agresivi )
Talie mare - cane corso

| KaRa23S a răspuns:

Dalmatian il adorl. Sunt foarte frumosi si destepti. Am avut si eu unu si a mai avut un husky, dar daca zici ca vrei cu putin par iti recomand dalmatian

| Veverixxu a răspuns:

Buna! Eu am un catel pe care in cheama Misha si este de rasa Cubaneza...Este foarte jucaus si foarte frumos
P.s are o problema...trebe tuns in fiecare vara!