| Lidia_Jianu_1968 a întrebat:

am o catelusa yorkshirre terrier iar de ceva timp i sau umflat glandele mamare este posibil ca cateaua sa fie gestanta sau sa fie in calduri? MULTUMESC DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Absolut! Dar tot odata poate fi gestaţie falsa. Catelusele cand sunt in calduri le vine menstruatia. Daca observi acest lucru atunci...e in calduri. Mamelele se maresc in general inainte de a fata, dar atunci trebuie sa ii fie burtica mare. Daca nici una din astea nu ai observat atunci este gestatie falsa.

| TOOL a răspuns:

Daca prezinta si urme de urina sub codita inseamna ca este in calduri daca nu probabil ca este gestanta.

| piratuu a răspuns:

Http://animale.maxi-pet.ro/Pisici/Umflarea-glandelor-mamare/menu-id-27
S-ar putea sa-ti fie de ajutor linkul.
Funda?