| csfnaicsf a întrebat:

As vrea sa cumpar o veverita rasa Degu. Am citit pe net ca devin depresive daca nu mai au un partener, insa nu am cum sa tin mai mult de o veverita. Credeti ca ar fi ok daca as proceda ca la pasari si as pune o oglinda in cusca? Ce as putea face sa nu devina depresiva?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu cred ca ar functiona, eu unul zic ca trebuie sa ii gasesti un partener.

| Helpmeforfree a răspuns:

Buna,CSFNAICSF!

Nu este adevarat,daca te iei dupa tot ce este scris pe net,vai de tine.

Veveritele din cate stiu eu is niste animale foarte jucause,nu musca decat daca le agresezi(dar recomand chinchilla ca is dragute tare).

Daca le oferi multa atentie si dragoste, eventual si multe jucarioare, nu va intra in depresie, garantez eu chestia aceasta.

Poti de asemenea sa iti faci prieteni din imprejurimea ta pe un grup de facebook deticat veveritelor DEGU, si sa va vedeti din cand in cand cu veveritele, la o joaca happy

Alte intrebari?