| SimoneGanu10 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un caine. As vrea sa fie jucaus, prietenos, sa nu creasca foarte mare si sa nu fie foarte scump. Ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Schnauzer pitic. Eu am unul negru. Este jucăuș și crede-ma, nu pot sa stau doua secunde supărată că vine el și mă înnebunește laughing)

| Pabibabum09 a răspuns:

Decat sa cheltui banii pe un câine de nu stiu ce rasa, mai bine salvezi un suflet chinuit de pe strada! Si ei sunt tot caini, tot un suflet au. Dar problema nu e la ei : ci la voi, la voi, oamenii! Nu rasa e emblema, ci sufletul! happy

| Adry05 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Exact! Uite cand bunica mea avea niste catelusi de dat, absolut superbi, zici ca erau ciobanesti si labradori, unii n-au vrut sa-i ia `ca nu sunt de rasa`.

| Adry05 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Beagle, dar au foarte multa energie.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru Adry05):

In sfarsit, cineva in asentimentul meu!

| Takishima a răspuns:

Boston terrier, cel mai dragalas caine mic cu fundita in loc de urechi care face twerk pentru mai mai.
http://www.kevinandamanda.com/......eks-01.jpg

| BeaconPants a răspuns:

Eu zic sa iei West Highland White Terrier e un caine destul de frumos, si jucaus, isi apara stapanul si e foarte cuminte.