| Maftei_Andra_1997 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un caine, dar nu stiu ce sa aleg. stau la casa si are foarte mult loc sa alerge. vreau un caine de talie medie sau mare. nu trebuie sa fie foarte agresiv, dar noaptea sa imi pazeasca casa. voi ce ati alege? plz cat mai multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
| iojybd a răspuns:

Eu unul am avut tip de 13 ani un ciobanesc german "Mark" este foarte bun daca il ei de pe la 2 luni ca sa poti sa il dresezi cum vrei al meu daca ii puneai carne jos si ziceai nu-i voie pai nu avea voie si chestii din astea... este foarte bun daca il ei de pui:* daca vrei sa iti zic mai multe sa te ajut da-mi un mesajbig grin

6 răspunsuri:
| Pufarinee a răspuns:

Eu tias recomanda husky,saint bernand,briard,ciobanesc australian, ciobanesc de shetland, dalmatian.baftawinking

| iojybd a răspuns:

Deci ai ramas la ciobanesc german?big grin

| iojybd a răspuns:

Bv buna alegerebig grin

| AcS a răspuns:

Ciobanesc mioritic ii un caine foarte prietenos, dar si un bun paznic in acelasi timp, daca se invata bine cu locul unde sta o sa vezi ca nimeni nu o sa iti mai intre in curte, ii de talie mare. Sper ca te-am ajutat si eu am tot ciobanesc si ii foarte de treaba.