| Lavinia695 a întrebat:

Vreau să îmi achiziţionez un câine şi nu mă pot hotărâ între rasele Shih-Tzu sau Bichon. Mă puteţi ajuta cu nişte sugestii? Şi preţurile celor două rase diferă mult între ele? happy Mulţumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Veci ca sunt mai multe rase de caini bichon, depinde care iti place mai mult: Bichon frise, bichon havanez, bichon maltez.

alege-l pe cel care-ti place mai mult :)

https://www.toateanimalele.ro/caini/rasa-de-caine-shih-tzu/

https://www.toateanimalele.ro/caini/rasa-de-caine-bichon-havanez/

| scufitaroz a răspuns:

Mie imi plac mai mult bichonii big grin. Preturile difera si in functie de unde il iei, in general preturile sunt mai mari in petshopuri. Cauta pe la prieteni sau pe siteurile de anunturi si astfel ai sanse sa il gasesti la preturi mai bune.

| alexastef a răspuns:

Eu am si Shih-tzu si bichon.amndouarase sunt iubitoare.eu pe king (shih-tzu)il am de 1an si 6 luni, si pe toby(bichon frise) de 3 luni.
Totusi eu ti-as sugera un bichon, blanita este mult mai usor de ingrijit, la shih-tzu ii creste mult mai repede parul.Dar il poti tunde.
si la pret difera de unde il cumperi.
Tatal meu pe king la cumparat pe king de pe olx, si a dat pe el 300 de lei.
Si pe toby, l-am primit cadou, dar si el tot cam atat a costat.
Daca mai ai intrebar despre aceste 2 rase le astept cu drag.

| MrAlexandru007 a răspuns:

Eu iti recomand un Bichon
Maltez pentru ca sunt niste catei foarte destepti, pe deasupra si jucauti, iar pretul este unul destul de acceptabil.