| tudorykul a întrebat:

As vrea sa știu ce si cum se procedeaza atunci când câinele e pe moarte... Va rog mai detaliat! Cel mai concret răspuns va fi premiat

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iarta-ma, dar cum s-ar proceda? Astepti sa moara si il duci la gunoi, nu? Daca moare in chinuri si vrei sa-i curmi suferinta, du-l la veterinar sa-l eutanasieze.

| NoFeelings a răspuns:

Pai ce boala are? Cum adica pe moarte?

| tudorykul explică (pentru NoFeelings):

Nu am spus ca e bolnav... la un timp ii vine si cainelui meu vremea si as vreau sa ma informez din timp

| JeJeleu a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa stii ca e ultima faza ori e foooarte batran oriii foooarte bolnav, daca e ceva tratabil ar fi bine sa-l ajuti
In cazul in care e irecuperbabil singura cale e eutanasierea care o sa-l ajute sa nu se mai chinuie

| RayBoy a răspuns:

Stai langa el si plangi big grin!

| Corgonzola123 a răspuns:

Esti sigur/a ca cainele va muri?