| Lavinia20 a întrebat:

As vrea si eu un sfat. Am un caine, rasa ciobanesc-romanesc-caucazian... cred ca stiti cum arata, este mare si cu par pe el, al meu este negru
Are 4 ani si de la 2 sau 3 ani a inceput sa faca niste crize. Le face rar. la un interval de 2-3 poate chiar 4 luni. Sa va spun cam cum face. Ii intepeneste picoarele. pur si simplu intepeneste si nu se mai poate misca decat capul si cateodata se si taraste pe jos.Am vorbit cu un veterinar(cei drept nu stiu cat de adevarat e ce a spus el pentru ca nici nu l-a controlat) si a spus ca are epilepsie chestia e ca veterinarul nu l-a vazut cand face criza si nu l-am mai vazut de la 2 ani. Ma rog. nu cred ca veterinarul este asa de bun va spun sincer avand in vedere mai ales ca stau la sat este greu sa-l duc la un veterinar bun. Dar mai este o problema cainele nu accepta pe nimeni strain in afara de cei din curte cu care s-a obisnuit Dar daca aceea persoana ar sta zilnic in curte si ar vb cu el s-ar obisnui. pentru. ca s-a intamplat asa.
Ce credeti ca are? Si cum sa fac ca un veterinar sa-l poata si consultacrying imi este foarte frica sa nu se intample nimic cu el. pentru. ca il iubesc mult si l-am crescut de cand era mic mi l-a adus intr-o cutiuta de pantofi. sunt foarte suparata pentru. ca face asa ce credeti ca ar putea avea? si as vrea daca se poate un site. sau un id al unui veterinar/a. ceva. va implor. am mare nevoie de ajutor imi este mila de el si imi este si frica.
Sau daca si voua vi s-a intamplat ce a-ti facut?
Astept u raspuns.Mentionez ca in fiecare seara ii dau drumul prin curte si ma joc cu el. Dar cand vine cineva latra in continu pana pleaca, sau latra un timp dupa care daca nu mai vede/aude persoana respectica tace
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Goofy77 a răspuns:

Deci la inceput cred ca ai ori carpatin ori caucazian nu pot fi doi in unul sunt doua rase diferite carpatinul are urechile late si picate in jos iar caucazianul are urechile mici si ingropate in par
din descriere are epilepsie crizele nu le face regulat poate sa le faca in cinci zile de trei ori si in doi ani o data
ambele rase sunt superbe eu personal am cate un exemplar din fiecare veterinar cunosc dar nu stiu daca te ajuta fiind din Bucuresti pup

5 răspunsuri:
| Goofy77 a răspuns:

Vine veterinarul acasa dar cam costa deplasarea iar de rau il imobilizeaza cineva cunoscut si mai departe se ocupa veterinarul si de la epilepsie netratata se poate murii

| Goofy77 a răspuns:

Continua cu acele pastile si totul va fi bine pup

| Lavinia20 explică:

El este o corcitura sa zic asa...
mama lui cred ca este din rasa caucazianilor si tatal lui ciobanesc... ma rog. nu stiu foarte bine sa explic. dar asa se numeste rasa lui. l-am cumparat de la cineva care crestea si vindea aceasta rasa. dar de la aceste crize poate muri?sad

| Lavinia20 explică:

Si inca ceva. eu stau langa bucuresti deci pot ajunge singura fara caine. poate doar daca vine veterinarul acasa dar ce ar putea sa-i faca ca sa poate sa-l controleze avand in vedere ca este f. f. f. rau.sad?

| Lavinia20 explică:

Ii dau niste pastile. nu stiu cum se numesc. si am observat ca ii fac mai bine...