| Stroe_Andreea-Nicoleta_2000 a întrebat:

Bună!
Aseară catelusul meu de 7-8 săptămâni a facut caca cu viermi. Astăzi i-am luat pastiluțe. După cate zile isi va reveni? Îmi poate da si mie aceasta bacterie? Imi e cam frica. E normal sa aibă viermișori?

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna da este ceva normal insa poti sta linistita nu este o boala transmisibila

| Lizuca1234 a răspuns:

E normal daca nu l-ai dus la veterinar sa ii faca vaccin si deparazitare. Unde il tii? Daca il ti afara asa micut se poate sa contracteze si parvoviroza, care este mortala. Asadar, du catelul la medic si asuma-ti toate responsabilitatile. Un animal nu este o jucarie!

| Stroe_Andreea-Nicoleta_2000 explică (pentru Lizuca1234):

O tin in casa