| a1lexandra50 a întrebat:

Bună ziua, eu iau anticoncepționale de un an de zile, luna trecuta soțul meu nu a fost acasă și nu le am mai mult regulat, cu câte zile inainte de contactul sexual ar fi trebuit sa le iau? Eu l-am luat cu 3 zile înainte și mi-e foarte frica, după 2 săptămâni am făcut un test de sarcina dar a ieșit negativ, dar încă sunt în dubii

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu 10-14 zile inainte, ca sa inceapa sa-si faca efectul.

Stai linistita, ca nu are de ce sa-ti fie frica, deloc, odata ce este sotul, ba chiar este foarte bine sa vina cu copilas.
Era o problema daca nu era sotul, sau erai adoescenta, atunci era drama, dar in situatia asta, este o binecuvantare aparitia unui copilas.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Mergeți la un doctor de familie Doamnă.