| MădălinaKjellberg a întrebat:

Am o pisicuta mica in varsta de 3 luni. Cam ce ar trebui sa manance? (nu mananca mancare uscata de pisici, d-aia speciala).

5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Coserve pentru jr

| RedNose a răspuns:

Tin-o nemancata si va manca. Dai doar boaba superpremium pentru juniori: hill's,equilibrio, leonardo, royal canin, toate astea le gasesti doar in petshop.
Fa-i mese, dai din 4 in 4 ore si ii lasi mancarea 20-30 minute,daca nu mananca i se ia mancarea si i se da la urmatoarea masa, intre mese nu i se da absolut nimic. Mai ia si pliculete sau conserve tot pentru juniori de la sheeba, royal, gorme pentru pisici si amesteca-i cu bobite, treptat pui cat mai putin din plic ca sa inceapa sa manance bobitele sinple. E bine sa-i dai doar boabe fiindca contine tot ce are nevoie un pisic.
Succes!

| pietrean a răspuns:

Fiind atat de mica, sa-i faci si vaccinurile.Mergi la un medic veterinar si o sa-ti spuna cand se ce trebuie facut.Este sanatos si pentru cei din casa,dar o scapa si pe ea de anumite boli(unele grave).
Mancare,cred ca ar trebui sa-i dai din cea umeda,la pliculet, apoi sa incepi incet, incet sa-i dai mancare uscata, granule, speciala pentru juniori.Alaturi sa aiba mereu apa curata, proaspata.
Pe la 9-10 luni, ar trebui castrata(chiar daca este motan sau pisica), ca sa nu ai probleme cand v-a intra in calduri.
Eu am luat de pe strada, o pisicuta maidaneza(care s-a dovedit a fi o corcitura cu angora turceasca), de pe la 4-5 luni.

| kitishor a răspuns:

Lapte, paine innmuiata in lapte. Si mancare speciala penttru pisici. sfaramitata. biscuiti. peste etc

| RedNose a răspuns (pentru kitishor):

Fara lapte simplu, strica la burta si face viermisori!