| Dia37Andreea a întrebat:

Buna buna. Vreau sa achizitionez un perus in vreo cateva luni si am nevoie de niste sfaturi pentru ingrijirea lui. Respectiv cum fac diferenta dintre mascul si femela, ce fel de jucarii sau accesorii le trebuie, ce marime ar trebui sa aiba cusca si cum se comporta in general laughing

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| J0B0MAT a răspuns:

Masculul are pe cioc albastru, iar femela un fel de crem.
Jucării și accesorii poți să iei de care vrei, vezi în timp și care îi plac lui. Inelele știu că sunt preferate de mulți. Cușca ar fi bine cât mai mare pentru a avea spațiu, acum depinde și de ceea ce vrei tu dacă îl transporți sau ceva.
În general sunt păsări drăgăstoase, pot chiar să vorbească și să înțeleagă ceea ce îi ceri. Depinde de firea fiecăruia, de cum îl înveți.
Părerea mea este că un peruș e alegere foarte bună, o să te bucure.

1 răspuns: