| theo7frumusik a întrebat:

Catelul meu a inceput sa muste sad. Cum il dezvat?

Răspuns Câştigător
| n0name a răspuns:

Aceeasi problema o are si catelul meu, dar l-am dezvatat, cand am musca il iau in brate si il ciupesc de labute sa invete ca nu e frumos si sa nu faca altuia ce nu ii place lui. A functionat! Succes, theo

7 răspunsuri:
| ANONIM49112911 a răspuns:

Am auzit ca este un obicei de al lor de a se juca atunci cand e pui, dar daca musca tare spune-i pe un ton autoritar,, Nu-i voie ". Daca nu se invata, loveste-l pe botic, dar nu foarte tare deoarece ar putea sa devina retras. Succes!

| Irina a răspuns:

Nu stiu nici eu, al meu are prostul obicei sa latre lumea pe strada si nu stiu ce sa ii fac. In general sare la barbati ca si cum ar vrea sa ii muste dar doar ii latra, lumea se amuza pentru ca e un ghemotoc mic si blanos dar mie nu imi place, il cert de fiecare data si stie ca nu e bine dar nu se poate abtine.

| M.madallina a răspuns:

Orice ai face nu il bate si nu tipa la el.de fiecare data cand musca dal la o parte si spune-i nu(dar nu raspicat sau tipand)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci un ziar, revista "sul" si il bati peste fund cu el, de fiecare data cand te musca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, e greu. Trebuie sa descoperi intai cauza: cainii musca de frica, de multe ori. E matur, e pui? A patit ceva de curand? Mai multe detalii! Oricum, sub nici o forma, nu-l bate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand te musca strange-i "buzale" botul, pana plange tare daca nu functioneaza da-i 2-3 palmute peste bot ca sa simta si asa nu o sa mai faca! iti garantez!

| r8driver a răspuns:

Scoatei doi dintirolling on the floor