| Andreea_1341 a întrebat:

Buna!

Catelul meu are capuse! Avea una la ochi, iar tata i-a scos-o si i-a ramas capul infipt in piele, pana maine dimineata la ora 8:00 credeti ca va pati ceva rau? Atunci il voi duce la veterinar! multumesc!

8 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Asta ii s-a intamplat si motanului meu.Nu ii se va intampla nimic dar ia cu o penseta capul apoi uda o carpa cu spirt si tine-o acolo timp de 10 minute. Apoi clateste cu apa.

| Ralla_7778 a răspuns:

Nu va patii nimic dar sa il duci la medic

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Trebuie sa il duci neaprat la medicul veterinar sa-i dea un tratament.

| JustABelieber a răspuns:

Pai nu cred ca va pati nimic depinde de cat timp ia scos-o. daca ia scos-o azi nu va pati nimic. tata a stat cu ea trei zile si nu a patit nimic!

| Razvan94 a răspuns:

Pana maine nu cred, dar neaparat sa-l duci la veterinar cat mai repede. Si data viitoare sa ametesti capusa cu un pic de spirt(pui un piuc de spirt pe ea si astepti vreo 30 de sec), pe urma o scoti cu cat mai multa grija si fi atenta sa-i iasa si capul. A avut si cainele meu destule capuse(coker) si asa am facut(ne-a spus veterinarul). Daca nu esti sigura ca i-a iesit capul(e ffff mic) te poti uita cu o lupa. Sper ca te-am ajutat. Aaa da, foloseste frontline pentru capuse, purici sau mai stiu eu ce, e cel mai bun. O zi buna!

| Powpow a răspuns:

Pentru scos capusele exista un cleste special eu folosesc si este chiar foarte bun:-).

| uka15 a răspuns:

Si la mine a avut acum cativa ani si tot asa i-a sparto si nu a patit nimic...

| boybody a răspuns:

Nu cred, mi s-a intamplat si mie odaata la sarpeiul meu, nici macar nu cred ca trebuie sa mearga la veterinar,
incercati mai bine sa ii scoateti capul capusei cu o penseta
daca nu reusiti puteti sa va duceti la veterinar,