| Ralluca_3768 a întrebat:

Catelul meu de ieri varsa si are diaree(nu cu sange)..si nu stiu ce poate avea! Mi-a zis cineva sa-i dau niste lapte ca isi revine, ca probabil e de la mancare! Observ ca totusi e vioi, se joaca cu mingea, latra deci are chef de joaca si nu e bleg sau molesit... dar totusi mi-e frica cu el!

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai mai fata, tu iei TPU-ul drept medic, veterinar?
Du-l draga la veterinar pentru consultatie.

| Ralluca_3768 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Draga mea in primul rand scuza-ma daca te-a deranjat atat de rau intrebarea mea! In al 2-lea rand nu am cerut un diagnostic sau o reteta medicala ci am cerut doar un SFAT, si nu cred ca pe aici nu s-au mai gasit pana acum intrebari sau sfaturi de genul acesta! Eu cred ca am pus intrebarea intr-o categorie potrivita si repet nu vroiam doar UN SFAT!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Ralluca_3768):

Ce sfat draga? Pentru ce mai pierzi timpul aiurea sa astepti cateva raspunsuri cand catelul tau se simte rau? E evident ca doar medicul il poate ajuta.
Daca nu esti in stare sa-l ingrijesti da-l spre adoptie sau lasa-l la centrul de animale.

| Ralluca_3768 explică (pentru MeimeiPinguinu):

In fine se pare ca nu ai inteles mai nimic! Stai linistita ca oricum catelusa a fost dusa la medic INDIFERENT de sfaturile care le-am primit aici, doar nu eram atat de.....sa stau eu chiar dupa un sfat! Intrebarea a fost pusa mai mult pentru faza cu laptele pentru ca asta chiar nu stiam daca intr-adevar e bun sau nu! Deci stai linistita ca nu sunt atat de neglijenta cu ea din moment ce o am in grija deja de 2 anisori si 5 luni!

| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Nu ii da lapte pentru ca poate face alte complicatii pe urma. Du-l mai bine la veterinar sa vezi ce are, o consultatie nu costa mult.
Daca este vioi nu ai de ce sa iti faci griji. Probabil este de la mancare, ai grija cu ce il hranesti. Ii poti da hrana pentru caini (speciala pentru. varsta lui: junior, adult si/sau senior)+ mancare de casa (dar, nu orice mancare) si cu laptele nu rezolvi nimic, din contra, mai rau face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lapte? se c*ca mai rau si face limbrici de la el.Nu e sanatos pentru caine, dai altceva sa mance, ce manci tu de exemplu. Si du-te la veterinar sa ii dea deparazitare sa nu faca limbrici si intreaba-l ce betesig are? el stie mai bine
Bafta
Ceau

| Safire17 a răspuns:

Daca are diaree, nu e bine sa ii dai lapte. Indicat ar fi sa ii dai mancare uscata. Daca e mic (2-10 luni), recomandat ar fi sa ii cumperi de Junior. Daca in maxim 2 zile nu isi revine, mergi cu el la veterinar, altceva nu mai poti face.