| Ideea a întrebat:

Buna!
Catelul meu e de fapt o catelusa e husky si are 1 luna, cand o bag in cusca seara, scheauna si latra si urla de numai poate. am luat-o recent, ea statea in o curte mare mare si de asta cred, insa cum o mai pot linisti? Ma joc cu ea cat ma lasa timpul, cam 2 ore pe zi.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

E singură și e și tare micuță. Mai adoptă un cățel, să aibă și ea un prieten. Nu trebuie să dai bani, adoptă de la un adăpost de căței, găsești și de rasă dacă ții la aspectul ăsta, și-n plus salvezi un suflet :). Uite o adresă, intri pe județul tău și vezi ce anunțuri sunt:
http://www.adoptiicaini.ro/

Și mai aruncă o privire și aici:

http://www.eanimale.ro/anunturi/caini/oferte-adoptie/

http://www.cutu-cutu.ro/category/adoptii/adoptii-caini

https://www.facebook.com/adoptiicaini

| AnonimKidd a răspuns:

Este foarte micuta si cea ce faci e cam grsit! Ai grija caci fara vaccin de 4 luni poata sa se imbonlaveasca.Pna la 4 luni toti canii trebuie sa stea in casa.(Tot ce ti-am zis pana acum e legat despre faptul ca e grsit sa o tii afara la aceasta varsta). Acum...ea avand o luna vrea sa roada fiindca ii cresc dintii.Ai jucarii de ros? Cam cat de mare e curtea? Ea vrea sa stea cu cineva! In mod normal cateii sunt luati de langa mama la 2 luni! Trebuie ca cineva sa stea cu ea! Si odata ce ti-ai luat-eu asa de mica nu uita:e responsabilitatea ta! Ca sa nu mai ''planga'' stai mai mult ce ea.

| Ideea explică:

Scuze, dar nu prea ma ajuta, stau cu ia o vizitez, o mangai, in casa nu potsa o aduc ca nu ma lasa tata.

| Ideea explică:

E mare curtea, cainii nu neaparat la 2 luni, daca nu stii nu te baga. si nu trebuie tinuti in casa, ca ea de cand s-a nascut sta afara.

| Afãrinツ a răspuns:

unii catelusi au nevoie de atentie din cauza unei temeri de a fi abandonati, asa ca joacate cu ea, ia-o la plimbare, hraneste-o si incearca sa o tii aproape de tine. bag-o in casa, langa soba, pe un scaunel special (de la magazinul de animale). din cand in cand mai du-te pe la ea sa vezi ce face, zambeste-i si mangai-o pe cap si pe burtica. cu catelusa mea a mers si era tot husky da a murit sad trebuie sa-i fii fidel ca si cum ar fi un bebelus iar tu parintele. da-i mare atentie cand e pui iar cand mai creste se va potoli. ai incredere in mine pentru ca eu am facut la fel si a mers.

iti doresc mult succeswinking
pa kiss

Răspuns utilizator avertizat