| AnutzzaBăă a întrebat:

Caut de mult semnificatia viselor acestea pe care vi le spun... VA ROG SA NU LOATI IN GLUMA!

1. Mai de mult bunica mea a murit (Mama, mamei mele) si de cand a murit tot o viseaza.

2. Aseara eu am visat ca ma uitam pe disney chanel si tata s-a enervat si a sunat la oameni care au grija de canale si m-ia intrerupt canalul, iar eu incepusem sa plang.

3. Am visat-o pe mama ca distrugea mansarda (Ca un fel de pod) si nu stiu cata putere avea si lua fereastra si o arunca in perete si era sa omoare motanul meu.

Va rog sa nu luati in gluma visele astea si sa imi dati o explicatie daca puteti

Răspuns Câştigător
| andreeaniculae a răspuns:

Salut pai ce sa zic cred ca te-ai gandit mult la anumite chestii despre primul vis s-ar putea ca bunica ta sa vrea sa mai vb cu mama ta! mama mea de obicei duce candela la cimintir la bunica(mama mamei mele)si intr-o zii nu a dus si a visat-o pe bunica ca-i zicea ca nu are lumina! despre al doilea vis poate era suparat tatal tau si l-ai visat tot suparat si al treilea vis cam la fel cu al 2-lea doar cu lovitu pisicii cand iubesti un animal te gandesti sa-l protejezi si de aia s-a intamplat sa mai visezi si ca era sa moara! si eu am un papagal (pe cel din poza)si intr-o noapte l-am visat ca il tineam in mana pe geam si l-am scapat! deci sunt normale visele nu te speria! fundita?

| AnutzzaBăă explică (pentru andreeaniculae):

Da pai asta-i chestia! Ca mama nu se duce cam niciodata sa ii aprinda lumanarea pentru ca-i departe. De exemplu acu' 2 zile, mama a visat-o pe bunica( mama ei ) ca era pe scari si cerea medicamente (Suna : Cumpara-mi medicamente) (Avand in vedere ca ea cand era in viata, consuma medicamente)

| AnutzzaBăă explică (pentru andreeaniculae):

Si mai de mult sora mamei mele a murit. Si bunicul mamei mele tot a murit. cateodata mai o viseaza pe sora sa spunandu-i ceva si pe tatal ei la fel.

4 răspunsuri:
| julius a răspuns:

Cauta o semnificatie pentru visele cu bunici si rude aici : http://semnificatia-vise.ro/Bunic.html‎

| XPannnda a răspuns:

Mhm. thinking Primul vis inseamna ca bunica ta incearca sa "comunice" cu mama ta. Poate vrea ceva. Pomana X_x.Cat despre celelalte vise nu stiu ce sa zic straight face.