| Alex4322 a întrebat:

Buna! Cine are pisica și pisica lui/ei a născut pui sa spune la cate zile își pierde cordonul ombilical și își deschide ochii.

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Da.

Cordonul ombilical se usuca si cade singur in cateva zile...Nu umbla tu sa il rupi!
Si ochisorii va incepe sa-i deschida doar dupa doua saptamani.
Acum puisorii trebuie sa stea la caldura lasati in pace cu mamica lor.
Sa ii asiguri un castronel cu mancare, un castronel cu apa si litiera si nisip pisicutei daca nu locuiesti la curte.

Poti sa ma intrebi oricand mai multe detalii si ti le ofer cu drag.

| Sophieka a răspuns:

Sa nu pui mana prea mult pe pisici si sa ii lasi in pace la caldura si odihna pana cresc si vor incepe singuri sa fie curiosi, sa se joace etc.
Nu e bine sa pui mana prea mult pe ei cat sunt mici pentru ca au un miros anume al lor dupa care mama lor ii recunoaste, si daca ii deranjezi prea mult s-ar putea sa ii abandoneze.