| Alex4322 a întrebat:

Buna. La cate zile cade cordonul ombilical la câine și la pisica? Eu am avut atât pui de câine cat și de pisica, dar puii de câine sunt urâți. La vârsta de 3 zile majoritatea câinilor (cred că 5 din 6) le căzuseră cordonul ombilical iar la pisici la vârsta de 3 zile cred că 1-2 din 6 cazuri sa le cadă cordonul ombilical.

3 răspunsuri:
| Alex4322 explică:

De obicei la mine năștea cam la 5 luni cate 6 pui și cățeaua și pisica iar la cordonul ombilical este așa:

La puii de câine
La 1 zi - 0-1 din 6 își pierd cordonul ombilical (cred că 5%)
La 2 zile - 1-2 din 6 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 25%)
La 3-4 zile - 5-6 își pierd cordonul ombilical. (cred că 90%)
La 5 zile - aproximativ 95% din ei
La 6 zile - toți (100%) își pierd cordonul ombilical

La puii de pisica
La 1 zi - niciunul din 6 (cred că 0.1% sa zicem)
La 2 zile - 0 (foarte rar 1 pui) din 6 își pierd cordonul ombilical (cred că până în 5%)
La 3 zile - 1-2 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 20%)
La 4 zile - 2-3 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 40%)
La 5 zile - 3-4 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 60%)
La 6 zile - 4-5 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 75%)
La 7-8 zile - 5 sau toți 6 pui își pierd cordonul ombilical (cred că 90%)
La 9 zile - toți puii își pierd cordonul ombilical

| dullcat a răspuns (pentru Alex4322):

La 5 luni cate 6 pui? .......Nu ai vrea sa apelezi la sterilizare? Ce faci tu cu toti acesti pui? Sper ca nu ai afacere si iti bati joc de animale? Nu imi spune ca le gasesti o casuta adoptiva si iubitoare la toti fiindca nu te cred.Sunt arhi pline toate grupurile de adoptii animale, se nasc anual o tona de pui, in prostie, iar majoritatea nu isi gasesc stapani.

| Alex4322 explică:

La vârsta de 3 luni jumătate i-am vândut pe toti