| anonim_4396 a întrebat:

cum pot cuceri un baiat d cls 7a(eu sunt a8a) si am vazut k se uita tot timpul la mine, si eu il plac si nu stiu cum sa ii spun., sa ma duc la el sa ii spun "hei buna uite ce e imi placi mult, vrei sa te combini cu mine". va rog ajutati-ma dau funda celui mai bun si mai sincer raspuns:*.*

5 răspunsuri:
| marynaedw a răspuns:

Mai bine te uiti la el, il fixezi cu privirea si apoi privesti sfios in jos. Ii mai zambesti finut, nu josnic.si incearca sa ajungi in vorba cu el, daca cunosti pe cineva din clasa lui.

| borntotwerk a răspuns:

Pai el e tot timpul cu prietenii lui., cand sa ii spun?

| Mihaella1996 a răspuns:

Buna!wave
Paii ai putea sa ii spui cam asa "Buna.Am sa iti spun ceva. Uite ce este mie a inceput sa imi placa de tine, ai vrea sa fii cu mine?smug" [Sper ca te-am ajutatblushing]

| sonny89 a răspuns (pentru Mihaella1996):

O sa se blocheze daca-i spune asta! laughing

| sonny89 a răspuns (pentru Mihaella1996):

In primul rand, trebuie sa intri in vorba cu el. Restul vine de la sine. Primul pas e mai greu. Nu-i spune direct, o sa se piarda.
Apropo, nu mai folosi expresia "vrei sa te combini cu mine?". Verbul ala "a (se) combina" are un alt inteles, insa, din nestire multi il folosesc.