| anonim_4396 a întrebat:

Curand imi voi lua un hamster si vreau sa il fac happy
Ma gandesc sa ii fac cateva obiecte de distractie gen roata
dar nu stiu din ce
aveti sugestii ce as putea sa ii fac?
Ceva improvizat

5 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Pai, cu cat cusca e mai mare, cu atat se va simti mai bine. In cusca ar trebui sa aiba o casuta, si adapatoare; multi spun ca nu trebuie sa ii sai apa, dar nu e adevarat. Ii poti pune tuburi, scarite, cum a zis si chrysa99. Eu i-am luat o rotita facuta... din grilaj sau asa ceva, si nu alergat pe ea. Dupa aceea am gasit la magazin o roata... cum ar fi un lighenas si alerga pe ea. Cred ca in aia din grilaj isi prindea labutele.
Vezi ca majoritatea custilor au grilaj deasupra tavitei cu rumegus; nu folosi grilajul, pentru ca el isi va aranja rumegusul cum ii place si isi va cara rumegus in casuta, ca sa doarma mai confortabil(cel putin al meu asa face). Succes!

| chrysa99 a răspuns:

Poti sa-i pui niste tuburi...roti,scarite,hamsterii nu prea se joaca mult mai mult dorm, ...nu te ingrijora o sa-si "improvizeze: el din ce ii daiwinking

| LiaGore a răspuns:

Pai eu ii fac din tuburi de hartie igienica labirindhappy

| yocosmysmecheru a răspuns:

Exact asa m-am gandit si eu liagore dar apoi m-am gandit ca nu va incape hamsterul. oare incape? raspundeti plz

| yocosmysmecheru a răspuns:

Exact asa m-am gandit si eu liagore dar nu stiu daca incape in ele. oare incape?