| AlinaaRaluca a întrebat:

De doua luni am un pui de perus si in vacanta asta mi-am propus sa plec o saptamana la bunici, fara sa il iau cu mine. Perusul va ramane singur acasa pana vin parintii mei de la munca. Am o prietena care mi-a povestit ca puiul ei de perus care avea 4 luni a murit de fericire cand ea a venit din tabara... Imi este frica sa nu moara si al meu cand o sa ma vada... Voi ce credeti? O sa moara de fericire(sa-i pocneasca inima) cand ma vede dupa o saptamana?

4 răspunsuri:
| AntoniaRules a răspuns:

Crede-ma,nu exista moarte din fericire.

| AntoniaRules a răspuns:

Poate moarte din singuratate! NU VA PATI NIMIC!

| AlinaaRaluca explică (pentru AntoniaRules):

Pai puiul de perus al prietenei mele nu era singur deloc. Ma gandesc ca o fi fost bolnav sau ceva. Ca in lipsa prietenei mele mama perusului si mama ei erau acasa... ma gandeam sa ii iau perusului meu un radio ca sa ii cante pana vine unul din parintii mei de la munca si sa nu se simta singur.

| AntoniaRules a răspuns (pentru AlinaaRaluca):

Nu ii trebuie Radio.
Eu merg la scoala de la 8 la 3 si nu au patit nimic, iar parintii mei ies mereu la 5.

Crede-ma, eu am 4 perusi si stiu.