| AlinaaRaluca a întrebat:

Credeti ca daca plec cu familia in vacanta pentru o saptamana si imi las perusul(care are 3 luni) singur in casa il va afecta cu ceva? Ma refer ca poate moare de singuratate, tristete crezand ca l-am abandonat. Nu vreau sa ma trezesc fara el cand vin din vacanta, si nu am la cine sa il las.

11 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Recomand să îl lași la cineva, dacă îl lași atât de mult timp, este posibil să moară.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai cumpăra i un perus sa fie doi, ca fiind doi se joacă.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Lasa-i apa si mancare in surplus fata de cantitatea pe care ai constatat ca ar consuma pe acest interval.

| xerxes1 a răspuns:

Cumpara-i o pisicuta.

| AlinaaRaluca explică (pentru xerxes1):

Eventual il fac la rotisor si nu mai dau bani si pe pisica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca moare cumperi altul

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Cred ca prima data moare de foame si de sete big grin la asta nu te.ai gandit?

| AlinaaRaluca explică (pentru JustBlackNoGrey):

Pai... nu e normal sa ii las mai multa mancare si apa? Crezi ca il las asa de capul lui?

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru AlinaaRaluca):

Oo, scuze big grin Daca are mancare si apa, o fi okwinking

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Mai bine lasa-l la cineva, daca are posibilitatea sa il tina.

| vizuk a răspuns:

Mai bine nu iti cumparai perus